W jakie nieruchomości najlepiej inwestować?
Nieruchomości to obszar rynku, który zawsze cechował się dużym popytem. Inwestowanie swych środków w ten sektor rynkowy to idealny pomysł na zwielokrotnienie własnych pieniędzy. Co zatem trzeba wiedzieć na ten temat?
Jak inwestować własne pieniądze?
Jeśli dysponujemy wolnymi środkami i chcemy, by one zarabiały na siebie to warto zainwestować w nieruchomości kupując np. apartament w Krakowie przeznaczony na wynajem. Są to aktywa bezpieczne i dają systematyczne zwroty. W które nieruchomości najlepiej inwestować, by generowały najwięcej kosztów? Cały sęk w tym, by wybierać nieruchomości, które zapewnią największe powtarzalne stopy zwrotu w długim czasie. Znaczenie ma również lokalizacja, by zawsze był popyt na jego najem.
Nieruchomość z najemcą – co to oznacza?
Nieruchomości z najemcą najczęściej dotyczą budynków biurowych, przemysłowych, magazynów, hal produkcyjnych, sklepów czy parków handlowych. W naszym kraju największym zainteresowaniem cieszą się biurowce. Są to bardzo ogromne sumy, stąd najczęściej są kupowane przez zagranicznych inwestorów. Większe zyski generują lokale usługowe wynajęte dla znanych sieciówek takich jak Żabka, Biedronka czy Rossmann. Ich cena jest znacznie niższa w porównaniu do budynków biurowych. Inwestorzy skupiają się również na nieruchomościach magazynowych. Dla mniejszych inwestorów dobrym pomysłem na inwestowanie są obiekty handlowe typu convenience, retail park i mixed-use czy lokale usługowe wynajęte dla sklepów spożywczych.
Korzyści inwestycji w nieruchomości wynajęte dla sieci spożywczych
Pierwszą zaletą tego typu inwestycji są wyższe stopy zwrotu, sprawniejsze egzekwowanie należności za najem, ponieważ prawo lokalowo-mieszkaniowe stoi po stronie właściciela. Kolejną korzyścią jest długoterminowa umowa najmu, nawet na okres 10-ciu lat. Ponadto najemca wykazuje większą dbałość o nieruchomość, ma systematyczny zysk z najmu nieruchomości oraz stały czynsz najmu wpływa na obliczenie rentowności nieruchomości. Taka nieruchomość stwarza możliwość otrzymania kredytu inwestycyjnego, ponieważ bank wymaga jedynie czynszu od najemcy.