Amazon One - wszystko o nowej technologii

Sieć Amazon jest już szeroko znana na całym świecie, dlatego jej ciągły rozwój nie powinien nikogo dziwić. Całkowicie uzasadniona jest kolejna możliwość, którą wdrożono – są to nowatorskie płatności zbliżeniowe – za pomocą dłoni. Początkowo to rozwiązanie dotyczyło wyłącznie wybranych sklepów, a czytnik umieszczono tuż przy kasie.

Amazon One - wszystko o nowej technologii

Amazon One – jak korzystać?

Nowa metoda płatności zbliżeniowych ma na celu ułatwienie całego procesu zakupowego. Polega to na tym, że do czytnika wkłada się kartę, a zamiast kodu PIN skanuje się odcisk dłoni. Jak wskazuje Amazon, jest to lepsza metoda, niż skanowanie twarzy. Zapewnia się również pełne bezpieczeństwo tego rozwiązania, chodzi oczywiście o wszystkie dane biometryczne. Wygląda na to, że faktycznie tak jest. Klient w każdej chwili może usunąć wszystkie zaczytane dane, gdy te dostaną się do chmury Amazon. Taką metoda została doceniona, ponieważ wiele sieci sklepów dwoi się i troi w wymyślaniu nowych technologii ułatwiających opłacanie zakupów.

Zalety Amazon One

Zaletą jest oczywiście innowacyjność – temu nie można zaprzeczyć. Kolejnym plusem jest brak konieczności rejestracji w Amazon, wystarczająca jest karta kredytowa i numer telefonu – oczywiście komórkowego. Osoby, które mimo wszystko założą konto, w każdej chwili mogą śledzić wszystkie wykonane transakcje i dokonywać zmian w zakresie swoich danych. Amazon idąc za ciosem ma zamiar wprowadzić tę nowoczesną metodę do innych sklepów, w tym detalicznych. Z rozwiązania być może w przyszłości będą miały okazję skorzystać właściciele stadionów oraz biurowców. To dobry znak, ponieważ innowacje w kwestii płatności są zawsze mile widziane, świadczą o pełnej otwartości na potrzeby ludzi. Przykładem może być płatność BLIK-iem, którą preferuje coraz większa liczba klientów sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Co prawda sporadycznie zaczęto wykorzystywać ten sposób płatności do wyłudzania pieniędzy, ale tak naprawdę zawsze wskazana jest ostrożność. Amazon One ma ją zapewniać swoim użytkownikom.