Promocja na serwisie LinkedIn.

LinkedIn to doskonale medium do prowadzenia różnego rodzaju działań marketingowych. To właśnie tutaj jesteśmy w stanie w skuteczny sposób wypromować swoją firmę lub swoje usługi. W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces należy odpowiednio dostosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Jeżeli więc chcemy prowadzić naprawdę efektywny marketing tak, aby jak najlepiej wypromować siebie lub swój biznes to z cała pewnością warto skorzystać z tak profesjonalnego medium społecznościowego jak LinkedIn.

LinkedIn – dlaczego warto?

LinkedIn to serwis społecznościowy, w którym możemy pozyskać naprawdę wiele leadów biznesowych. Jest, więc to idealne miejsce dla osób, które oferują swoje usługi lub wytwarzają produkty adresowane dla branży B2B. Pamiętajmy, że odbiorcami treści, które publikujemy na LinkedIn są często osoby decyzyjne, które zajmują wysokie stanowiska w swoich firmach jest, więc to dla nas dużą szansą na zawarcie transakcji.

Promocja na serwisie LinkedIn.

Promocja na LinkedIn.

Należy zaznaczyć, że w serwisie tym możemy promować zarówno siebie, jaki firmę. O czym zatem warto pamiętać? Jeżeli chcemy skutecznie wypromować siebie zadbajmy o to, aby być autentycznym. Zawsze na początku powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją sytuację i skonstruować odpowiedni plan rozwoju. Promocja siebie na LinkedIn powinna być przez nas prowadzona w sposób konsekwentny, systematyczny i co bardzo istotne musi być ona spójna. Powinniśmy zadbać o budowanie właściwych relacji. Warto pamiętać o ustawienie odpowiedniej widoczności. Nasz profil prywatny, aby był profesjonalny powinien być nazwany imieniem i nazwiskiem. Aby podkreślić swoją wiarygodność dobrze jest zadbać o jak największą liczbę potwierdzań umiejętności, a także o rekomendacje. Na LinkedIn oprócz profili prywatnych można założyć także stronę firmową, na której warto zamieścić jej historie oraz informacje na temat produktów i usług. Promocja firmy na LinkedIn powinna przebiegać także poprzez profile prywatne pracowników, którzy mają ją oznaczoną w swoich profilach. W przypadku promocji firmy podobnie jak przy promocji siebie należy zadbać o systematyczne rozwijanie kontaktów oraz regularną aktywność.