Gdzie wyjechać na majówkę w okolicy Krakowa

Kraków od lat cieszy się popularnością wśród turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Mieszkańcy Krakowa z kolei poszukują innych ciekawych miejsc, znajdujących się w okolicy stolicy małopolski. Podpowiemy gdzie ich szukać.

 

Kraków i jego okolice

 

Jeśli Kraków znasz już dobrze i widziałeś wszystkie miejsca w nim, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć, to najwyższa pora rozszerzyć zakres swoich wycieczek. Miejscem, gdzie jest szybki i wygodny dojazd, mamy dostęp do infrastruktury gastronomicznej oraz sklepów jest Tarnów. Niewielka miejscowość, położona przy autostradzie A4, gdzie możemy naprawdę wiele miejsc zwiedzić. Na miejscu możemy zwiedzić zabytkowy Rynek z Ratuszem, dawny Pałac Sanguszków oraz ruiny dawnego zamku Tarnowskich. W mieście znajdziemy całkiem dobrą infrastrukturę gastronomiczną i handlową. Jeśli lubimy górskie wypady, to możemy wybrać się do małego, liczącego zaledwie 6 tysięcy stałych mieszkańców miasteczka. W Szczawnicy znajdziemy aż osiem źródeł wody mineralnej. Żeby się przekonać o ich walorach smakowych, możemy odwiedzić pijalnię wody z 1869 roku. Popularną rozrywką w Szczawnicy jest spływ Dunajcem, który przepływa przez miejscowość. Świetną atrakcją będzie też kolejka linowa.

Gdzie wyjechać na majówkę w okolicy Krakowa

Gdzie na majówkę?

 

Wadowice zna praktycznie każdy. To tutaj w 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Miasteczko zamieszkuje około 20 tysięcy mieszkańców. Ze względu na to, że jest to rodzinne miasto papieża, głównie prowadzona jest tu turystyka sakralna. Na miejscu możemy zwiedzić rodzinny dom papieża oraz klasztor Karmelitów Bosych. Fanom skoków narciarskich Wisły przedstawiać nie trzeba. Nazwa miejscowości wywodzi się od źródła największej polskiej rzeki. Wisła jest ważnym ośrodkiem turystycznym, zwłaszcza zimą gdy zjeżdżają się narciarze z całej Polski. Z Wisły można wyskoczyć do innych pobliskich wsi i miasteczek, jak na przykład Koniakowo, czyli polska stolica ręcznie robionej koronki. W Wiśle znajduje się również Pałac Prezydencki.