Dlaczego warto się szkolić?

Pracując od dłuższego czasu w jednej branży łatwo popaść w rutynę. Bywa, że czujemy się w danej pracy tak stabilnie, że nie czujemy potrzeby dalszego rozwijania się czy podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Niestety, nie zawsze wszystkiego można być pewnym. Gdy nastąpi kryzys i niespodziewane zwolnienia, wielu z nich będzie zadawać sobie pytanie, co teraz?

Warsztaty, szkolenia i kursy - dlaczego warto

Nie, nie jesteś za stara/y na naukę! Czy masz lat 30 czy 75, szkolenie zawsze coś wniesie do Twojego życia. Nie bój się, że czegoś nie wiesz - po to są kursy i warsztaty, abyś mógł się tego dowiedzieć. Kursy nie muszą dotyczyć naszej pracy, mogą być związane z innym kierunkiem(w dzisiejszych czasach warto być elastycznym), lub po prostu dotyczyć Twoich zainteresowań. 

Co daje korzystanie ze szkoleń?

 Biorąc udział w szkoleniach, zdobędziesz wiedzę praktyczną, jak również poznasz ciekawych ludzi i  zyskasz możliwość wymiany doświadczeń. Co więcej, potencjalni pracodawcy preferują kandydatów do pracy, którzy dbają o swój rozwój. Jakie jeszcze atuty kryje w sobie uczestnictwo w szkoleniach? Będą to:

  • poszerzanie wiedzy teoretycznej
  • możliwość nawiązania współpracy - networking jest bardzo ważny! Może Ci dać nowe perspektywy.
  • podnoszenie kwalifikacji to często droga do awansu
  • pozyskanie silnej pozycji w firmie oraz docenienie ze strony przełożonych
  • wzrasta Twoja pewność siebie oraz motywacja do rozwoju

Dlaczego warto się szkolić?

Szkolenia i kursy również na odległość

E-learning błyskawicznie się rozwija, dlatego solidnej dawki wiedzy można zasięgnąć w dogodnym dla nas terminie, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak wybrać szkolenie? Warto się przede wszystkim zastanowić w jakim kierunku chcielibyśmy się rozwijać i czy owy kurs wniesie coś do naszego życia. Wybór szkoleń jest ogromny, tak więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie -czy to chodzi o naukę programowania, trening wystąpień publicznych czy nawet hobbystyczny kurs malarstwa. 

Pamiętaj - stos certyfikatów nie będzie Twoją trampoliną do kariery. Liczy się przydatność szkoleń i to, co z nich wynosisz.