Firma igus i jej innowacyjna oferta dla przemysłu

Igus jest niemiecką firmą specjalizującą się w produkcji e-prowadników, przewodów do aplikacji ruchomych i polimerowych łożysk ślizgowych. Jej innowacyjna oferta zyskała uznanie wielu przedsiębiorstw z branży automatyki przemysłowej, motoryzacji, robotyki oraz druku 3D. Wszystkie produkty znajdujące się w jej bogatym asortymencie na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się wysoką trwałością i jakością oraz atrakcyjną ceną, co sprawia, że warto poznać bliżej zarówno firmę igus, jak i całą jej ofertę.

Firma igus i jej działalność

Początki historii niemieckiej firmy igus sięgają roku 1964, kiedy to jej założyciel Günter Blase założył małe przedsiębiorstwo zlokalizowane w Kolonii-Mülheim. Początkowo siedziba firmy mieściła się w garażu właściciela, a pierwszym produktem z sukcesem wypuszczonym na rynek były elementy polimerowe. Produkt ten szybko zyskał uznanie odbiorców, co pozwoliło firmie igus na rozszerzenie swojej działalności oraz nadanie jej bardziej profesjonalnego charakteru. W 1983 r. powstała pierwsza linia produktów, w której dostępne były prowadniki przewodów oraz łożyska polimerowe. Od tej pory igus jest uznawana za jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, które wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania, przy zachowaniu ich atrakcyjnej, przestępnej ceny.

Aktualnie, marka igus posiada oddziały w 35 krajach na świecie, w tym także w Polsce. Na polski rynek firma z sukcesem wkroczyła w 1997 r. i obecnie specjalizuje się zarówno w dostawie produktów marki, jak i ich profesjonalnym montażu i serwisie. Pozwala to klientom nie tylko na zakup innowacyjnych rozwiązań technicznych sygnowanych logiem igus, ale także ich właściwe wdrożenie w środowisku produkcyjnym oraz profesjonalny nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem. Igus zatrudnia obecnie ponad 3800 pracowników na całym świecie oraz wprowadza na rynek 1500-2500 nowych produktów rocznie.

Firma igus i jej innowacyjna oferta dla przemysłu

Czym wyróżniają się rozwiązania przemysłowe dostarczane przez igus?

Od samego początku swojego istnienia dążeniem marki igus było dostarczanie najbardziej innowacyjnych, wysokiej jakości i trwałych rozwiązań do przemysłu. W toku swojej działalności firma zyskała miano czołowego producenta e-prowadnic i łożysk polimerowych na świecie, a klienci z całego świata docenili wysoką trwałość i jakość dostarczanych przez nią rozwiązań. Firma dużą wagę przywiązuje do innowacyjności, jakości i trwałości dostarczanych przez siebie rozwiązań, których najlepszych potwierdzeniem są przyznane certyfikaty jakości i atesty bezpieczeństwa.

Polscy klienci poszukujący nowoczesnych, wysoko funkcjonalnych i w pełni bezpiecznych rozwiązań mogą liczyć na profesjonalne wsparcie polskiego przedstawicielstwa marki. Pozwala ono na uzyskanie specjalistycznej pomocy nie tylko w wyborze odpowiednich rozwiązań znajdujących się w ofercie igus, ale także w procesie ich implementacji. W rezultacie klienci otrzymują w pełni kompleksowe rozwiązanie, w poczet którego zalicza się projektowanie, wykonanie oraz serwis gotowych systemów dostarczanych przez wiodącego producenta e-prowadników, przewodów do aplikacji ruchomych oraz polimerowych łożysk ślizgowych na świecie.