Co to jest coaching?

Co to jest coaching?

Coaching jest to metoda rozwoju osobistego, z którego mogą korzystać zarówno osoby zajmujące się własną działalnością gospodarczą, jak również te, które dopiero szukają swojej ścieżki rozwoju. Coaching ma na celu znaleźć w nas pokłady motywacji oraz energii do działania, dzięki którym możemy osiągnąć stabilizację w życiu osobistym i zawodowym.

Co to jest coaching?

Czym zajmuje się coaching?

Coaching zajmuje się przyszłością oraz pomocą w realizacji własnych celów, zarówno osobistych jak i zawodowych. Coach nie będzie przepracowywał problemów związanych z traumami, czy przeszłością, ale pozwoli efektywnie pracować nad naszymi zachowaniami oraz nawykami tak, byśmy mogli osiągnąć jak najlepsze cele. Dzięki niemu można znacznie lepiej wykorzystywać swój czas oraz potencjał. Wraz z coachem możemy łatwiej wyobrazić sobie naszą przyszłość oraz to w jaki sposób chcemy postrzegać siebie. Coaching ma również za zadanie pomóc nam w odnalezieniu pewności siebie i pozbyciu się strachu przed przyszłością. Podczas sesji możemy poszukać własnych pragnień i marzeń oraz stworzyć plan działania, dzięki któremu łatwiej nam będzie osiągnąć wymarzone wyniki.

Jakie jest zadanie coacha?

Zadaniem coacha jest znaleźć w nas potencjał oraz zachęcić do działania. Na podstawie naszych doświadczeń, wiedzy i możliwości, pokazuje rozwiązania, jakie są możliwe, by osiągnąć nasz cel. Ma on również za zadanie pomóc nam w znalezieniu odpowiednich metod codziennej pracy, by każdy dzień mógł nas doprowadzić do marzeń. Coach również może nieco pomóc nam zmniejszyć obawy przed przyszłością, zmienić nasze złe nawyki, czy też zmniejszyć stres, który odczuwamy podczas pracy. Praca z coachem uczy nas również stawiać czoła przeszkodom i przeciwnościom. Plan działania dopasowany jest do oczekiwań klienta, dzięki czemu może on podążać własną, wytyczoną wcześniej ścieżką. Coach będzie jedynie wspomaganiem naszych pasji oraz marzeń i pomocą podczas pracy nad sobą. Coaching można podzielić na biznesowy, karierowy, czy menadżerski.