Systemy pakowania towarów – wybierz najlepszy sposób

Pakowanie towarów i przygotowywanie ich do wysyłki to jedno z największych wyzwań, jakim muszą sprostać przedstawiciele wielu firm, m.in. z branży e-commerce. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w postaci specjalnych systemów pakowania towarów proces ten można usprawnić.

Jak działają systemy pakowania towarów?

Mechanizm działania systemów pakowania towarów jest bardzo prosty. System jest zintegrowany z aplikacją, do której należy wprowadzić informacje o wymiarach towarów i nośników, na jakie zostaną one zapakowane. Na podstawie tych danych system tworzy symulację prawidłowo spakowanego nośnika. Oczywiście do systemu muszą zostać wprowadzone informacje o nośnikach, jakimi dysponuje firma. W tej roli zdecydowanie najczęściej występują drewniane palety, które są nie tylko powszechnie dostępne, ale i niedrogie.

Dlaczego warto stosować systemy pakowania towarów?

Systemy pakowania towarów mają szereg zalet. Przede wszystkim dzięki nim na procesie przygotowywania towarów do wysyłki firma jest w stanie zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy. Przestrzeń nośnika zostaje maksymalnie wykorzystana, a towar ułożony według ściśle określonych algorytmów. W zależności od jego wymiarów, ilości, rodzaju oraz kruchości towar na palecie układany jest poziomo lub pionowo. Dzięki omawianym systemom niektóre czynności przebiegają sprawniej, więc w krótszym czasie można przygotować więcej paczek. Trafiają one szybciej do odbiorców. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście jest także czynnik ekologiczny. Ponieważ do jednego transportu trafia więcej przesyłek, pozostawiają one mniejszy ślad węglowy.

Jak wybrać najlepszy system pakowania towarów?

Wybór odpowiedniego systemu pakowania towarów to wypadkowa paru ważnych czynników. Firma musi uwzględnić charakter i zakres prowadzonej przez siebie działalności. Istotną rolę odgrywa tu też rodzaj pakowanych towarów. Rzecz jasna żadna firma nie jest w stanie pominąć tak istotnego aspektu, jak możliwości finansowe. Zakup systemu wiąże się z pewnym wydatkiem – trzeba się więc upewnić, że taki wydatek nie naruszy płynności finansowej przedsiębiorstwa i zwróci się w stosunkowo krótkim czasie. Systemy mogą być częściowo lub w pełni zautomatyzowane. Firmy oferujące rozwiązania z zakresu nowoczesnych systemów pakowania proponują różne warianty systemów – od standardowych po te w wersji premium. Wycena jest zawsze przeprowadzana indywidualnie – w tym celu należy zgłosić się do wybranego usługodawcy, którym powinna być sprawdzona oraz doświadczona firma.

Systemy pakowania towarów – wybierz najlepszy sposób

System pakowania towarów – jakie urządzenia?

Oprócz wspomnianej aplikacji Systemy pakowania towarów są wyposażone w profesjonalne stanowiska pakujące. W zależności od wariantu systemu składają się one z rozmaitych urządzeń. Wymienia się tu: maszyny foliujące, paskowacze, maszyny taśmujące, oklejarki do kartonu, owijarki i transportery. Jest to sprzęt o szerokim spectrum zastosowań, więc firma może dobrać go pod kątem własnych potrzeb. Wspomnieć tutaj wypada jeszcze o maszynach wielofunkcyjnych.