Co warto wiedzieć o cyfrowym marketingu?

Internet to miejsce, w którym co dzień dzieje się naprawdę wiele. W dzisiejszych czasach służy on nie tylko do przeglądania stron i wyszukiwania informacji, to właśnie w sieci miliony osób na całym świecie bardzo chętnie dokonują wszelkiego rodzaju zakupów i transakcji. Dlatego też tak wielu przedsiębiorców coraz częściej przenosi swoje działania marketingowe właśnie do tego obszaru. Aby dotrzeć do większego grona odbiorców, oprócz reklamy w Internecie, przedsiębiorcy chętnie korzystają także z urządzeń mobilnych do komunikacji z klientami. Popularną metodą jest np. wysyłanie SMS-ów marketingowych.

Czym jest digital marketing? Dlaczego jest tak ważny?

Najprościej mówiąc za digital marketing uważa się wszelkie działania marketingowe, które oparte są na formatach cyfrowych. Można stwierdzić, że cyfrowa komunikacja z klientami to przyszłość reklamy. Należy, bowiem podkreślić, że digital marketing jest tak ważny, ponieważ to właśnie dzięki niemu nasze przedsiębiorstwo może skutecznie dostosować reklamę do potrzeb swoich odbiorców. Jest to narzędzie, które zapewnia nam doskonałe możliwości analityczne, a ponadto, co bardzo istotne poprzez tergetowanie nasze działania marketingowe możemy kierować do docelowych grup odbiorców. Warto także dodać, że cyfrowy marketing powiązany jest z optymalizacją treści, jego celem jest skuteczne dotarcie w jak najtańszy i przy tym jak najszybszy sposób do szerokiego grona klientów.

Co warto wiedzieć o cyfrowym marketingu?

Jakie kanały reklamy wykorzystuje digital marketing?

Cyfrowy marketing wykorzystuje wiele skutecznych kanałów komunikacji, należą do nich miedzy innymi social media, e-mail marketing, a także SMM i MMS marketing. W skład digital marketingu wchodzą również SEO, SEM, PPC oraz content marketing. Co warto wiedzieć na ich temat? Social media to obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych kanałów komunikacji. Promowanie marki na takich portalach społecznościowych jak chociażby Facebook, Twitter, Linkedln czy Instagram to ogromna szansa na dotarcie z przekazem reklamy do szerokiego grona odbiorców. Jeżeli zaś chodzi o e-mail marketing czy też marketing SMS i MMS to są to skuteczne narzędzia do promowania pożądanych treści. Dzięki nim w prosty sposób możemy przesłać informacje o rabatach, promocjach i ofertach. Dobór kanału powinien zostać dostosowany do preferencji odbiorcy (osoby, na co dzień korzystające z poczty mogą otrzymać wiadomości mailowe, natomiast osoby, które zdecydowanie częściej korzystają z telefonu komórkowego niż Internetu – wiadomości SMS lub MMS). Content marketing to tak zwany marketing treści, który polega na budowaniu marki poprzez tworzenie i publikowanie wartościowych treści. SEO to proces polegający na zwiększaniu ruchu na witrynie poprzez jej optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych. PPC to zaś specjalna forma rozliczeń finansowych reklam w Internecie w przypadku, której reklamodawca płaci za każde kliknięcie dokonane przez użytkownika nie zaś jak w tradycyjnych rozwiązaniach za samo umieszczenie reklamy. SEM to natomiast najbardziej ogólne pojęcie, które obejmuje ogół działań w Internecie, a więc w jego skład wchodzą zarówno SEO, jak i PPC.