Co może mieć wpływ na spadek pozycji w wyszukiwarce Google?

Dla każdej osoby, która prowadzi swój biznes w Internecie wysoka pozycja w wyszukiwarce Google jest bez wątpienia powodem do radości. Co zrobić natomiast w sytuacji, kiedy nasza pozycja spada? W takim przypadku warto przede wszystkim zacząć od odpowiedniej analizy SEO, dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, jakie działania miały wpływ na odnotowany spadek, a przy tym we właściwy sposób dobrać narzędzia do rozwiązania tego problemu.

Jakie mogą być główne przyczyny spadku pozycji w wyszukiwarce Google?

Spadek pozycji w Google może nastąpić z wielu różnych przyczyn, jedną z nich są np. zmiany w wewnętrznych strukturach linków. Chodzi tu miedzy innymi o wprowadzanie zmian w nazwach kategorii na stronie sklepu. Należy, bowiem podkreślić, że jeżeli takie czynności zostaną wykonane przez niedoświadczone osoby, wówczas mogą wywołać zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu strony. W takim przypadku strona może być po prostu nie widoczna dla wyszukiwarki Google. Kolejną przyczyną spadku może być również problem związany ze złym przekierowaniem w obrębie strony. Tego rodzaju komplikacje mogą pojawić się przy udostępnieniu strony pod nową domenę. Innym powodem spadku jest również tak zwane duplikowanie treści z od innych. Warto zaznaczyć, że na obniżenie naszej pozycji w wyszukiwarce może mieć wpływ także nienaturalne, nadmierne wpisywanie słów kluczowych.

Co może mieć wpływ na spadek pozycji w wyszukiwarce Google?

Co jeszcze może mieć wpływ na spadek naszej strony w wyszukiwarce Google?

Do innych przyczyn spadku pozycji w Google możemy zaliczyć między innymi: aktualizację Google, złą optymalizację witryny czy też działania, hackerskie czyli cloaking. Czasami może zdarzyć się także tak, że nasza strona będzie zajmowała niższą pozycje z tego powodu, że firma konkurencyjna zaprezentuje lepiej dopracowaną ofertę. Pamiętajmy zatem, że SEO analizę najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy to będą w stanie nie tylko odnaleźć przyczyny spadku, ale także zastosować odpowiednie narzędzia, które rozwiążą ten problem. Aby mieć pewność, że nasza strona funkcjonuje w sposób prawidłowy należy systematycznie poddawać się audytowi.